İşbirliği rekabetten üstündür

Bodrum’da Gerçekleştireceğiniz Projelerde Yerel Çözüm Ortağınız Olarak Yanınızdayız.

Bodrum’da 2004 yılından bu yana güneş enerjisi sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir ekip olarak hizmet vermekteyiz.
2004’te Bodrum’da Derin Marin olarak tekneler için off-grid sistemler kurarak başladığımız faaliyetlerimize, Bodrum ve Türkiye’nin farklı lokasyonlarında off-grid, şebekeye bağlı ve hibrit sistemler kurarak devam ettik.

Halihazırda Derin Solar olarak Bodrum’da ve Muğla ili içinde güneş enerjisi sistemleri tasarlıyor, kuruyor, bakım ve takiplerini gerçekleştiriyoruz.

Bodrum’da gerçekleştireceğiniz projelerde sizlere keşif, sistem tasarımı, sistem performans takibi ve servis, bakım & onarım konularında destek vermeye hazırız.

Hizmetlerimiz

Keşif

Bir projenin ilerleyebilmesi için pek çok faktörün önceden göz önüne alınması gerekir. Derin Solar olarak projeniz için önemli olan teknik detayları sizin için analiz ediyoruz. Amacımız projenizin fizibilitesini yapabilmeniz için gerekli olan bilgileri size doğru ve hızlı olarak ulaştırmak ve şirketinizin değerli zaman veya kaynaklarının boşa harcanmamasını sağlamaktır.

Sistemin planlanan lokasyonunu ziyaret ederek inceliyoruz. Size mevcut elektrik sistemi hakkında bilgi veriyor ve sistemin şebekeye bağlanması gibi, sistem için kritik olabilecek faktörleri inceleyerek sizi bilgilendiriyoruz.

Opsiyonel olarak talep edilmesi durumunda, projenin amacına ulaşabilmesi için uygun olabilecek ekipman alternatiflerini ve özelliklerini ana hatlarıyla sunuyoruz.

Keşif çalışmasının sonucu olarak elinizde projenin doğru olarak tasarlanmasında önemli olan tüm bilgiler bulunacaktır. Gerekli olan durumlarda projenin farklı konfigürasyonlarda uygulanabilirliği de değerlendirilecektir.

Derin Solar olarak dilerseniz, keşif çalışmasına ek olarak bu süreçte size danışmanlık, tasarım hizmeti sunarak veya sizi projede temsil ederek projenin planladığınız gibi yürümesini sağlıyoruz.

Sistem Tasarımı ve Mühendislik Hizmetleri

Başarılı bir güneş enerjisi sistemi projesinin ilk adımı dikkatlice yapılmış bir tasarımdır. Derin Solar olarak dilerseniz size profesyonel tasarım hizmeti sunuyoruz.

Size uygulanmaya hazır proje planlarını, bütçeniz dahilinde ve zamanında sunuyoruz. Amacımız sektördeki en ucuz tasarım firmaları ile rekabet etmek değil, size en kaliteli tasarımı sunmaktır böylece sistem kurulup enerji üretmeye başladığında cihaz değişimi ya da yenilenmesi gibi problemlerle karşılaşılmaz.

Projelerinizde yapacağımız işbirliğinde kaliteyi baştan ön planda tutarak size zaman ve  para tasarrufu sağlıyoruz. Yine bizden talep edebileceğiniz “denetleme hizmetleri” ile müşterilerinize kalite garantisi verebilir ve sistemin hedeflediğiniz enerjiyi ürettiğinden emin olabilirsiniz.

Derin Solar olarak amacımız, projenizin amaçlanan hedeflerine sorunsuzca ulaşması ve müşterilerinizin memnuniyetini arttırmaktır.

Sistem Performansının Takibi

“Performans Doğrulanması” sürecinde sistem devreye alınmadan önce incelenir ve sistemin operasyonel özellikleri hedeflenen sonuçlarla karşılaştırılır. Sistem üretiminin doğrulanması için sistem çıkışı ölçülerek değerler raporlanır. “Performans Doğrulanması” sistemin “incelenmesi” olarak ta düşünülebilir çünkü ekibimiz tarafından herhangi bir operasyonel prosedür gerçekleştirilmeyecektir.

Müşterileriniz kurmuş olduğunuz güneş enerjisi sisteminden en iyi  performansı bekler. Sistemi devreye almadan önce sistem performansınızı Derin Solar olarak ölçüyor ve raporluyoruz. Gerçekleştirilen projenin hedeflenen değerlere ulaştığını müşterilerinize raporlayarak yapılan işin kalitesini gösterebilir, güvenilirliğinizi pekiştirerek müşteri memnuniyetinizi arttırabilirsiniz.

“Performans doğrulanması”, sistemleri için kredi almak isteyen ya da garanti kapsamında üretici firmalardan hak iddia eden müşterileriniz tarafından da tercih edilebilir. Müşterilerinizin bu süreçler dahilinde operasyonel değerler konusunda dökümantasyona ihtiyaçları olacaktır. “Performans doğrulanması”na ilişkin raporlarımız ile söz konusu işlemler konusunda müşterilerinize destek verebilirsiniz.

Servis ve Bakım

Güneş enerjisi sisteminin uzun dönemler boyunca performansının aynı kalması için tam ve noksansız olarak bakım görmesi çok önemlidir.

Kesintisiz destek, önleyici bakımlar ve gerektiği zamanlarda reaktif bakımlar sistemin güvenilirliği için kritik önemdedir. Derin Solar olarak proje lokasyonunda bakım, uzaktan analiz ve sistem sorumlularının eğitilmesi de dahil olmak üzere pek çok hizmet sunuyoruz.

Güneş enerjisi sistemlerinin bakımı; panellerin temizlenmesi ve akülü sistemlerde akülerin suyunun kontrol edilmesi gibi basit işlemlerin yanı sıra, invertörün doğru çalışıp çalışmadığının anlaşılabilmesi için düzenli aralıklarla sistem performansı ile ilgili hesaplamaların yapılması veya panellerin herhangi birinin değiştirilmesine ihtiyaç olup olmadığının tespit edilmesi gibi karmaşık işlemleri de içerir.

Derin Solar olarak Bodrum’da gerçekleştirdiğiniz projelerde müşterilerinizin sistemleri ile ilgili karşılaştıkları sorunları sizler için yerinde inceliyor ve size durumu raporluyoruz. Sizden talep edilen ancak mesafe ve maliyet nedeni ile hizmet vermenizin zor olduğu Bodrum’daki tüm lokasyonlarda size teknik destek veriyoruz.