Solar Hizmetler | Derin Solar Bodrum

Sisteminizin kurulumunu Derin Solar’ın yapıp yapmamasından bağımsız olarak bizden sisteminizle ilgili her hizmeti talep edebilirsiniz.

Güneş enerjisi sistemleri karmaşık sistemlerdir. Sistem tasarımı, kurulumu ve sonrasında desteğe ihtiyacınız olacaktır. Uzmanı olmadığınız bir konuya yatırım yaparken güvendiğiniz veya uzman olan kişilerden yardım almanız çok önemlidir.

Derin Solar olarak size güneş enerjisi sisteminizin başvuru, kurulum süreci ve sonrasında her noktada desteğe hazırız.

Projelendirme

Güneş enerjisi sisteminizin kurulumundaki en önemli aşama projelendirme aşamasıdır. Projelendirme aşamasında enerji ihtiyacınız, özel istekleriniz ve evinizde güneş enerjisi sistemine ayırabileceğiniz yer konularını birlikte görüşüyoruz. Sonrasında evinizi ziyaret ediyoruz. Güneş paneli ve diğer sistem bileşenlerinin konulacağı yerleri tespit ediyor ve size özel bir sistem tasarlıyoruz. Projelendirilen bu sistem için ihtiyacınız olacak olan ürünleri belirliyor ve size alternatifleri ile birlikte sunuyoruz.

Yasal başvuru sürecinde sizden talep edilecek olan tüm bilgileri sizlere iletiyoruz. Bu bilgiler kısaca; kurmak istediğiniz sistem ile ilgili teknik proje/sistem temel bilgi formu,  sistemin dağıtım hattına bağlantısını gösteren tek hat şeması, sistemin yapılması planlanan yere ait kroki/harita, sisteme ilişkin teknik değerlendirme formu, kullanılacak olan güneş enerjisi teknolojisine ait her bir ekipmanın (pv modülü, invertör, yansıtıcı yüzey, odaklayıcı sistem vb.) elektriksel ve fiziksel teknik özellikleri, projeye ilişkin hesaplamalar, proje paftaları vb.

Yasal başvuru süreci de dahil olmak üzere tüm süreçte birlikte çalışmamız durumunda ise bunları düşünmenize gerek yok, biz İŞİ SİZİN İÇİN BASİTLEŞTİRİYORUZ. Yapacağınız tek şey, arkanıza yaslanıp kurulum gününü beklemek.

Ürün Temini

Güneş enerjisi sisteminizin projelendirmesi aşamasında seçilen ürünlerde önceliğimiz ürünlerin kalitesidir. Size söz verdiğimiz gücü sağlayabilmek için en kaliteli solar bileşenleri kullanıyor ve kurduğumuz bu sistem için “performans garantisi” veriyoruz.

Sistem bileşenlerinin kalitesi, sistemin çıkış gücünü çok büyük oranda etkiler. UNUTMAYIN; her sistem farklıdır. Ucuz olduğu için tercih ettiğiniz bir ürün, kaliteli bir ürün olmayabileceği gibi güneş enerjisi sistemi gibi yıllarca yüksek performans beklediğiniz bir yatırımda sizi yarı yolda bırakabilir ve ek maliyetler çıkarabilir.

Performans garantisini sadece tavsiye ettiğimiz ürünler kullanılarak kurulmuş sistemler için verebiliyoruz.

Montaj

Evinize kendi evimiz gibi bakıyoruz. Montaj da dahil olmak üzere tüm hizmetleri kendi ekibimiz ile gerçekleştiriyor, montaj için taşeron firmalar ile çalışmıyoruz. Böylece yaptığımız işin %100 arkasında durabiliyoruz.

Çatınız ile ilgili hassasiyetinizi anlıyor ve ihtiyacınıza göre farklı montaj sistemi seçenekleri sunabiliyoruz.

Sisteminizin enerji dağıtım firması ile ilgili yasal işlemlerinin bitmesi ve ürün temininin ardından montaj sürecinizi en kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Güneş enerjisi sisteminizin montajını, sisteminizin büyüklüğüne ve karmaşıklığına bağlı olarak 1-3 iş günü içinde tamamlıyoruz.

Servis & Bakım

Güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan bileşenler için ürün garantisi 2 yıldır. Güneş panellerinde, ürün garantisine ek olarak, panelin markasına bağlı olarak panel üreticileri tarafından 25 yıl %80 “verim garantisi” verilmektedir.

Derin Solar olarak kurulumunu yaptığımız güneş enerjisi sistemleri ile ilgili sorun yaşamanız ya da sisteminizin tasarım aşamasında hedeflenen performansı gösterememesine karşı 1 yıl boyunca ücretsiz servis hizmeti sunuyoruz. Bir yıl sonra sisteminiz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bizden keşif & tamir hizmeti satın alabilirsiniz.

Derin Solar dışında başka firmaların yapmış olduğu kurulumlar için de keşif & bakım & tamir hizmeti veriyoruz.

  • Güneş enerjisi sisteminizi satın aldığınız firma başka bir şehirde olabilir, sorunlarınıza zamanında müdahale edemeyebilir ya da mesafe nedeni ile yüksek servis bedelleri talep edebilir
  • Sisteminizi satın aldığınız firma size istediğiniz desteği veremiyor olabilir
  • Sisteminizi satın aldığınız firma yeterli teknik bilgiye sahip olmayabilir
  • Sisteminizi kuran firma güneş enerjisi işini bırakmış olabilir

Güneş enerjisi sisteminizin kurulumunu yapan firmadan destek alamadığınız durumlarda size yardımcı oluyoruz. Sisteminiz ile ilgili yaşadığınız sorunlar ile ilgili keşif çalışması yaparak sizleri sorunlar hakkında bilgilendiriyor ve çözüm önerileri sunuyoruz.

Derin Solar olarak 2004 senesinden bu yana Bodrum’da güneş enerjisi sistemleri tasarlıyor, kurulumlarını yapıyor ve destek hizmeti veriyoruz. Sisteminizin enerji üretmeye devam ettiği yıllar boyunca da yanınızda olacağız.