Ev Sahibi misiniz?

Elektrik faturalarınızı fazla mı buluyorsunuz?

Güneş panelleri için yeriniz var mı?

Şebekeye bağlı güneş enerjisi sistemleri ile elektrik faturanızdan tasarruf sağlayabilir, ürettiğiniz elektriği satabilirsiniz

Şebekeden elektrik almak pahalı ise, mümkün değilse ya da şebekeden bağımsız yaşamak istiyorsanız

Şebekeye bağlıysanız, hem güneş enerjisinden faydalanmak, hem şebekede elektrik olmadığı zaman enerjiniz olsun istiyorsanız

Güneş Enerjisi Sizin İçin Doğru Seçim mi?

  • Ev Sahibi misiniz?

    Güneş enerjisi sistemi kurmak için ev sahibi olmanız şart olmasa da, sistemin eve yapılan uzun süreli bir yatırım olması nedeni ile bu yatırımın ev sahipleri tarafından yapılması daha mantıklıdır. Evinizi satmak istediğinizde sözleşmenizi yeni ev sahibine devredebilirsiniz.

  • Elektrik faturalarınızı çok mu buluyorsunuz?

    Güneş enerjisi sistemi kurarak kendi elektriğinizi kendiniz üretirsiniz. Şebekeye bağlı bir sisteminiz varsa, şebekeden daha az enerji kullanır ve faturalarınızdan tasarruf edersiniz. Kullandığınızdan fazla enerji üretirseniz, enerjinin fazlasını şebekeye geri satarak para kazanabilirsiniz.

  • Güneş Panelleri için Yeriniz Var mı?

    Evinizde veya bahçenizde güneş panellerinin yerleştirilmesi için uygun büyüklükte, güneş alan ve tam gölge düşmeyen yeriniz olmalıdır. Size fikir vermesi için 3 kw’lık bir sistem için yaklaşık 15 m2, 5 kw’lık bir sistem için 35 m2 ve 10 kw’lık sistem için 70 m2’lik yere ihtiyacınız olacaktır.